دانشگاه آزاد واحد تهران مرکزی هک شد.

ظهر امروز در سایت ثبت نام دانشگاه آزاد واحد تهران مرکز، دو فرقه ضاله بهائیت و دراویش جزء گزینه های ادیان برای ثبت نام دانشجویان قرار داشت که مسؤولان این دانشگاه دلیل آن را هک شدن سایت دانشگاه اعلام کردند.

طبق عکس زیر، دانشجویان در هنگام ثبت نام برای سال تحصیلی جدید، با چنین صفحه ای مواجه شدند.

 

سایت دانشگاه هک شده بود
این اقدام عجیب، بازتاب زیادی در رسانه ها داشت و همین موضوع، روابط عمومی دانشگاه آزاد را وادار به واکنش کرد. رضا همدانچی در گفت وگویی اعلام کرد: حوالی ظهر امروز سایت واحد تهران مرکز هک شد و هک کنندگان اقدام به درج دو فرقه ضاله بهائیت و دراویش در لیست ادیان کردند اما هم اکنون این نام این دو فرقه ضاله از لیست ادیان حذف شده است.

موضوعی که مطرح می شود این است که امنیت سایت دانشگاه آزاد به قدری پایین است  که یک هکر توانسته به آن نفوذ کند. سایت دانشگاه وظیفه مهمی در قبال حفاظت از اطلاعات شخصی دانشجویان، تامین امنیت در ثبت و ورود دانشجویان و غیره دارد اما آیا چنین سایتی می‌تواند محافظ ماندن اطلاعات درونش را تضمین کند؟. این اتفاق خبر از احتمال ورود هکرها برای دستیابی به اطلاعات شخصی دانشجویان، تغییر نمرات، جعل مدرک و هزاران اتفاق دیگر می‌دهد.

مدیرکل روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی از پیگیری این موضوع توسط  دانشگاه آزاد اسلامی  از مقامات قضائی و پلیس فتاخبر داد.

محمد مطیعی، مدیر روابط عمومی دانشگاه آزاد واحد تهران مرکز هم توضیح داد: علت این اتفاق  هک شدن سامانه ثبت‌نام دانشگاه بود که با اقدام به موقع جلوی ادامه آن را گرفتیم.دانشگاه آزاد تابع قوانین جمهوری اسلامی است و هیچ‌گاه این فرقه‌های ضاله را جزو ادیان رسمی به‌شمار نمی‌آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *