دسترسی صاحبان کسب و کارها به دیتا و فیبر نوری

شهردار تهران گفت: اینگونه نیست که امروز صاحبان کسب و کارها نتوانند از شبکه فیبر نوری شهرداری استفاده کنند، اما حتماً موضوع دسترسی صاحبان کسب و کارها به دیتا و فیبر نوری را پیگیری می کنیم و برای آن اقدام جدی انجام خواهیم داد.
پیروز حناچی در حاشیه برگزاری سومین نمایشگاه شهر هوشمند در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه در میانه برگزاری این همایش از سوی رئیس شورای شهر تهران درباره عدم دسترسی به بیگ دیتا و اقدامی که در این خصوص قرار است انجام بگیرد، گفت: در جریان این موضوع باشید که در همه دنیا در ابتدای شکل گیری شهرهای هوشمند مقاومت هایی در خصوص دسترسی به دیتاها و اطلاعات وجود دارد. اما به مرور وقتی این پروژه ها شکل گرفته و توسعه پیدا می کند ناچار سایر افراد دارای اطلاعات و صاحبان اطلاعات مجبور به اشتراک گذاری دیتا می شوند که امروز ما هم با همین پدیده مواجه ایم و بسیاری از شرکت ها پایه کار آمده اند.
شهردار تهران در خصوص اینکه شهرداری برای حمایت از استارتاپ ها و توسعه فعالیت آنها چه برنامه ای دارد گفت: همانطور که گفتم به زودی لایحه ای برای حمایت از کسب و کارهای اینترنتی و توسعه فعالیت های استارتاپی آماده کرده ایم که به شورای شهر تهران ارائه کنیم.
حناچی در پاسخ به سوالی درباره دلیل قطع همکاری شهرداری تهران با دوچرخه های بیدود گفت: ما همکاری خود را با این شرکت قطع نکرده ایم، این شرکت پس از یک دوره فعالیت اعلام کرد که دخل و خرج ها و هزینه ای که در تهران صرف کرده مطابقتی با سود به دست آمده نداشته و به این دلیل فعلا فعالیت خود را متوقف کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *