سایت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات هک شد.

بنا به اطلاعات موجود در سایت «zone-h»، سایت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در بیست و دومین روز از دی ماه  هک شد. این سایت آرشیوی از هک‌های انجام‌شده در دنیا را نمایش می‌دهد.

سایت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به روال عادی خود برگشته  و ظاهرا هک به‌دنبال حفره‌ی امنیتی موجود در پورتال اصلی وزارت ارتباطات اتفاق افتاده است. هکرها با شناسایی حفره‌ی امنیتی مذکور، علاوه بر سایت اصلی وزارت ارتباطات، سایت‌های استانی این وزارتخانه را نیز هک کرده‌اند. مسئولان وزارت ارتباطات برای جلوگیری از هرگونه ضرر در زمان هک‌شدن سایت، سرور‌های خود را خاموش کردند.

هنوز اطلاعات دقیق‌تری در خصوص این موضوع منتشر نشده است و روابط عمومی وزارت ارتباطات نیز در پاسخ به خبرنگار سایت ZOOMIT اظهار بی‌اطلاعی کرد.

به‌روزرسانی: مرکز ماهر درخصوص ادعای هک‌شدن وب‌سایت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات واکنش نشان داد. متن اطلاعیه به شرح زیر است:

در ساعات اولیه بامداد روز ۲۲ دی ۹۸ ادعایی در شبکه‌های اجتماعی مبنی بر دیفیس شدن برخی از زیردامنه‌های ict.gov.ir از سوی یک گروه هکری مطرح گردید.

با تکیه بر همکاران، ابزارها و فناوری‌های مورد استفاده، در چند دقیقه موضوع توسط مرکز ماهر رصد شد و مشخص شد که مهاجم با سواستفاده از یک فرم گزارش‌دهی، اقدام به بارگذاری یک فایل متنی در وب‌سایت کرده است. این موضوع در همان لحظه پیگیری شده و محدودیت‌های لازم بر این قابلیت گزارش دهی اعمال شد.

در این رویداد هیچ‌گونه نفوذ و دسترسی غیر مجاز ویا اعمال تغییری در محتوای وب‌سایت صورت نگرفت. لازم به توضیح است این قابلیت بارگذاری فایل صرفا اجازه بارگذاری فایل‌های بی خطر جهت ارائه خدمت به کاربران را ارائه می نمود.

از سوی دیگر ادعای مطرح شده درخصوص از دسترس خارج شدن وب‌سایت پس از این اتفاق  نیز مطلقا صحت نداشته و دسترسی با وب‌سایت به‌طور پیوسته برقرار بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *